Клімакс – це цікавий період у житті кожної жінки, який настає після 45 років. У цей час репродуктивна функція організму поступово згасає, і баланс гормонів змінюється. В результаті жіночий організм зазнає деяких змін. З’являються зморшки, сухість шкіри, зникають місячні. Іноді жінки нарікають на підвищену температуру тіла. Давайте розберемося у причинах підвищеної температури при клімаксі.
женщина с градусником

Температура при клімаксі: причини

Клімакс – це нормальний період згасання жіночої репродуктивної функції, що супроводжується припливами. У 80% жінки скаржаться на почуття жару, пітливість, особливо у нічний час. На жаль, не всі представниці прекрасної статі спокійно переносять неприємні відчуття. Підвищена температура при клімаксі через припливи може завдавати деяких незручностей.

Симптоми припливів:

 • почервоніння шкіри обличчя, шиї та зони декольте через раптове розширення судин;
 • підвищення температури тіла на градус;
 • підвищення температури місцево до 5 градусів;
 • скарги на почуття жару;
 • на шкірі проступає піт;
 • проявляється тахікардія.

Приплив може починатися раптово, а також раптово проходить. Триває в середньому від 3 до 5 хвилин. У кожної жінки припливи можуть мати різну інтенсивність.

Причини розвитку припливів та підвищення температури:

 • виснаження фолікулярного запасу – зміна балансу естрогену та прогестерону, які можуть впливати на інші органи та системи організму;
 • зміна соматичних та психоемоційних реакцій на тлі зміни ендокринного фону.

Ці причини не можна розглядати окремо, вони пов’язані між собою. Спочатку виснажується запас яйцеклітин, потім організм відповідає змінами рівня естрогенів та прогестерону, на тлі цього змінюються вегето-соматичні реакції.

Припливи можуть бути легкими та сильними за інтенсивністю. Можуть бути одноразовими, епізодичними чи регулярними. Останні дуже стомлюють, оскільки жінка постійно відчуває незручності. Підвищена температура при припливах є одним із його симптомів.

Підвищення та зниження температури при клімаксі

Підвищена температура при клімаксі на градус є варіантом норми. Це відбувається через зміну роботи вегето-судинної регуляції. Під час припливів судини розширюються і кров начебто приливає до шкіри. В результаті термометр може фіксувати підвищення температури.
Деякі жінки, навпаки, відзначають знижену температуру. Це також є варіантом норми, за умови, що жінка нормально почувається. Знижена температура є наслідком зміни гормонального фону на тлі виснаження запасу яйцеклітин.

Базальна температура

Визначити настання клімаксу можна за допомогою виміру базальної температури. Вона є природним індикатором всіх змін у жіночому організмі, пов’язаних з діяльністю гормональної системи та концентрації статевих гормонів у конкретний день циклу.

У фертильних жінок у першу половину циклу базальна температура становить 36-37 градусів. У день передбачуваної овуляції вона може знижуватися на десяті значення. Це відбувається через дію лютеїнізуючого гормону. Після цього температура піднімається на 0.5 градусів у середньому. Перед настанням місячних все повертається до вихідних значень.

Таким чином, можна побудувати графік, де можна відзначити різні рівні температури в різні дні. Це один із давніх способів планування вагітності.

У період клімаксу базальна температура завжди буде зниженою. Графік буде рівним: без перепадів.

Правила вимірювання базальної температури:

 • виміру повинен передувати повноцінний сон, щонайменше 6 годин;
 • перед виміром не можна вставати;
 • процедура проводиться суворо одночасно;
 • термометр встановлюється вагінально, ректально або під язик;
 • тривалість виміру становить 5 хвилин;
 • після отримання результату дані вносяться до графіка.

Що робити при температурі

Будь-яке підвищення температури – це привід звернутися до лікаря. Існує безліч причин, які можуть накластися на клімакс та стати причиною зміни температури. Особливо це стосується випадків поганого самопочуття у жінки.

Після виявлення причин підвищеної температури, фахівець може призначити негормональні лікарські засоби. Вони сприяють покращенню загального стану, при цьому не є гормональними. Підходять практично всім жінкам.

Якщо температура турбує лише під час припливів, скористайтеся цими порадами фахівців:

 • пийте велику кількість рідини;
 • виключіть смажену та гостру їжу, алкоголь;
 • спіть у добре провітрюваному приміщенні.

Підвищена температура тіла при клімаксі може свідчити про припливи, що є симптомом менопаузи. Знижена температура фіксується на графіку виміру базальної температури і також вказує на згасання репродуктивної функції організму. Щоб переконатися, що підвищена температура виникла через клімакс, обов’язково зверніться до лікаря. Будьте здорові!

Повернутись до списку статей