Менопауза – неминучий період в житті кожної жінки. З’являється дуже багато питань пов’язаних з інтимним життям – “Чи є секс при клімаксі?”, “Чи необхідно захищатися під час клімаксу?”, “Чим можуть допомогти спеціальні препарати?” Щоб якість і повнота життя не погіршились в цей час, необхідно бути повністю готовою і знати все про менопаузу і звичайно ж про статеве життя в цей період.
seks_vo_vremya_klimaksa

Що відбувається при клімаксі

Перш ніж ми почнемо описувати зміни, які відбуваються з жіночим організмом під час клімаксу варто сказати, що кожна жінка індивідуальна. І якщо у одних процес проходить дуже радикально, то деякі змін можуть майже й не помітити. Це залежить і від генетики, і від способу життя і навіть від харчування. Всі зміни з жіночим організмом можна розділити на дві складові – психологічну і фізіологічну.

Фізіологія

Період менопаузи пов’язаний в першу чергу зі зменшенням в крові рівня жіночих статевих гормонів – естрогенів. В результаті цього сповільнюється кровообіг в органах малого тазу і скорочується процес оновлення клітин, так як естрогени більше не стимулюють їх зростання.

Крім того знижується еластичність тканин піхви, через що зменшується кількість природної змазки. А це може спровокувати сухість, болючість і дискомфорт, які можуть посилюватися під час статевого акту. Також змінюється рівень PH слизової в лужну сторону, що робить статеві органи вкрай сприйнятливими до бактерій і грибків.

Психологія

Тут все більш неоднозначно ніж в фізіологічному плані. Як правило, до настання клімактеричних змін, жінки встигають реалізуватися та стати успішними, знайти собі справу до душі, виховати дітей…

Але тут є інша сторона медалі, яка пов’язана зі зміною гормонального фону. Емоційна нестабільність, туга за минулою молодістю та інші психологічні фактори призводять до того, що жінка починає відчувати себе не такою привабливою і бажаною для протилежної статі. І якщо врахувати те, що психологічна складова відіграє важливу роль – то звідси й починаються проблеми, які псують життя і не дають насолоджуватися інтимною близькістю.

Чи можна займатися сексом під час клімаксу

Причина нечастого або зовсім відсутнього сексу в період менопаузи скоріше за все далеко не фізіологічна, а психологічна. Сексуальний потяг в дорослому віці сильно не змінюється. Проте, жінки не перестають задавати питання “А чи можна займатися сексом під час клімаксу?”. Будь-який лікар відповість, що клімакс – це не патологія і не хвороба, тому немає ніяких підстав відмовлятися в цей період від статевого життя.

Велику роль в сексі має емоційна сторона і дуже важливий не сам акт, а досягнення гармонії в любові і у взаєминах з партнером. Найчастіше, жінки приховують від чоловіка той факт, що клімакс наступив, а звідси й скутість, і невпевненість, і страх…

Варто відзначити і ще одну особливість – з настанням клімаксу у жінок скорочується кількість виділення вагінальної змазки. Але це можна легко усунути за допомогою спеціальних засобів і препаратів, які стимулюють вироблення естрогену і допомагають відновити слизову. Так, секс при клімаксі не принесе дискомфорту і неприємних відчуттів, а тільки задоволення, а ще допоможе зміцнити ваші відносини з партнером.

Чи потрібно займатися сексом під час менопаузи

Чи потрібен жінці секс при клімаксі? Однозначно, так. Адже він не тільки допоможе зберегти гармонійні стосунки в родині, але ще й позитивно вплине на фізичне і психоемоційне здоров’я.

Регулярний секс при клімаксі:

 • активізує приплив крові і покращує її циркуляцію в області малого тазу, що є чудовою профілактикою гінекологічних хвороб;
 • підвищує еластичність стінок піхви і загальний тонус внутрішніх статевих органів;
 • стимулює вироблення гормонів радості – серотоніну і ендорфіну.

Не забувайте і про те, що секс – чудова фізична активність, а якій задіяні всі види м’язів.

Рекомендації фахівців: як поліпшити секс при клімаксі

Секс при клімаксі в 50 років, так само нормально і добре, як і в 30. Його можна зробити комфортним, як і раніше і насолоджуватися оргазмами і повнотою життя. А допоможуть в цьому поради фахівців – гінекологів, сексологів і психотерапевтів.

 1. Налагодити гормональний фон і зняти неприємні симптоми (припливи, поганий сон) допоможе замісна терапія. Більшість фахівців рекомендують прийом препаратів на основі фітоестрогенів. Вони не тільки безпечні, але й на відміну від штучних гормонів допомагають організму виробляти власний естроген, а значить позбавляють від сухості піхви і підвищують статевий потяг.
 2. Фізична активність вкрай необхідна жінкам в період менопаузи. Спорт підтримує тіло в тонусі, в тому числі й статеві органи, а ще й зберігає гарний настрій. Особливою популярністю серед жінок користуються заняття йогою.
 3. Правильне харчування сприяє підтримці тіла в хорошій формі, покриває потреби в вітамінах та мінералах, покращує зовнішній вигляд шкіри, волосся і нігтів. А задоволеність собою в свою чергу позитивно впливає на сексуальність і бажання.
 4. Вживання вітамінів і мінералів відіграє важливу роль в списку корисних порад. Обов’язково в їх переліку повинні бути Омега 3, вітамін Е, кальцій і колаген.
 5. Застосування лубрикантів під час інтимної близькості допоможе позбутися від фізичного дискомфорту пов’язаного з сухістю піхви. Тільки дуже важливо підібрати правильний лубрикант. Засоби на водній основі найбільш оптимальні, адже їх можна використовувати разом з презервативами, використанням яких також не варто нехтувати. По-перше, вони забезпечують краще ковзання, а по-друге захищають від хвороб, які передаються статевим шляхом. Тим більше, що в період менопаузи ризик отримати таку інфекцію значно підвищується.
 6. Повноцінний восьмигодинний сон (бажано 10-ти годинний) забезпечує добре самопочуття і підвищує працездатність.
 7. Відвідування психотерапевта або психолога допоможе впоратися з внутрішніми страхами і переживаннями в період менопаузи.
 8. Підтримувати красу і підвищувати самооцінку допоможе відвідування салонів краси і СПА-центрів. А спільний шопінг з подругами, похід в театр або смачний сніданок на сонячній терасі улюбленого кафе піднімуть настрій.

Клімакс – не означає кінець повноцінного життя з її радощами у вигляді інтимної близькості. І якщо вас дуже хвилює питання “чи є секс при клімаксі”, то можете не сумніватися в позитивній відповіді. Якщо дотримуватися нескладних порад, регулярно відвідувати лікаря-гінеколога і не забувати радіти життю – то секс після клімаксу принесе чимало задоволення і користі.

Повернутись до списку статей