name

Клімакс або менопауза – це один із фізіологічних етапів розвитку жіночого організму, який характеризується згасанням репродуктивної функції, аж до припинення менструації та можливості виносити дитину. Так відбувається через виснаження запасу яйцеклітин у яєчниках, які природа закладає у дівчинку під час її розвитку в утробі матері.

Менопауза настає у всіх жінок, тому цього не варто боятися. Важливо вчасно дізнатися, які бувають ознаки клімаксу, на чому загострити увагу і до кого звернутися за допомогою, якщо перші симптоми клімаксу, який наближається, турбують вас.

Основні ознаки клімаксу

Щоб розуміти, які ознаки клімаксу у жінок сигналізують про підготовку організму до менопаузи, розберемо, якою вона буває. У медицині виділяють такі варіанти клімаксу:

Штучна менопауза використовується лікарями на лікування деяких видів гінекологічних хвороб. Пацієнтам призначають спеціальні препарати, які пригнічують вироблення естрогенів. Застосовується метод у будь-якому віці.

Пізня менопауза нічим не відрізняється від ранньої чи нормальної. Вона настає дещо пізніше, приблизно після 55 років.

Патологічний клімакс розвивається на тлі серйозних гінекологічних захворювань, відрізняється від фізіологічного етапу сильним проявом симптомів, які часто заважають у повсякденному житті. У деяких жінок через різке зниження кількості естрогенів, розвиваються ураження опорного апарату, шкіри та нігтів.

Перші ознаки клімаксу у жінок

Власне менопауза поділяється на три періоди:

  1. Пременопаузальний починається за кілька років до виникнення клімаксу.
  2. Менопауза – у цей період припиняються звичні менструації.
  3. Постменопауза – тягнеться від початку перших симптомів до старості (до 70 років).

Найперші ознаки клімаксу у жінки з’являються у пременопаузальному періоді. До них відносять раптові припливи жару до обличчя. Жінки скаржаться на пітливість, відчуття підвищеної температури у верхній половині тулуба, серцебиття. Припливи виникають від 1 до 20 разів на день, залежно від індивідуальних особливостей організму. Іноді стан може доповнюватися запамороченням та зниженням працездатності.

Також до перших ознак клімаксу відносять необгрунтоване відчуття дратівливості, тривоги та страху. Якщо ви помітили у себе незрозумілі психоемоційні порушення, можливо, організм сигналізує про швидке настання клімаксу.

Ознаки початку клімаксу у жінок

Перший та точний симптом, який вказує на початок менопаузи – зменшення та зникнення менструацій. Цей етап займає якийсь час. Також можуть виникати такі ознаки клімаксу:

  • сухість у піхві;
  • свербіж;
  • почастішання походів “по-маленькому”;
  • нетримання сечі (рідко);
  • болючість під час статевого акту.

Під час менопаузи активно з’являються зморшки на обличчі, нігті частіше ламаються, а шкіра стає сухою. Виникають скарги на випадання волосся.

В окремих жінок “скаче” артеріальний тиск. Можуть виникати болі в серці, проте ЕКГ не показує жодних змін.

Через зниження захисних функцій організму з’являються алергічні реакції на препарати та харчові продукти.

Ознаки раннього клімаксу у жінок

Рання менопауза, як і інші її види, починається кілька років до клімаксу. Головна відмінність ранньої менопаузи – її початок до 45 років. Так відбувається через те, що запас яйцеклітин вичерпався раніше. Часто це обумовлено генетичними особливостями організму та регулярними стресами, неправильним режимом життя, поганим харчуванням.

Якщо у 42-45 років жінка помічає поганий настрій без причини та почуття жару, краще звернутися до фахівця для консультації. На сьогоднішній день існують методи, які дозволяють дещо відстрочити настання клімаксу та мінімізувати неприємні відчуття.

Ознаки клімаксу у жінки починають виявлятися у передменопаузальному етапі – за 2-3 роки до початку періоду припинення менструації. Якщо ви помітили деякі симптоми, зверніться до фахівців за допомогою. У цьому немає нічого страшного, це стосується всіх жінок прекрасного віку.

Клімакс – це нормальний етап розвитку, який сигналізує про виснаження запасу яйцеклітин у жіночих яєчниках. Часто період випадає на важливі заходи, наприклад весілля дітей, народження онуків або отримання престижної посади. Прислухайтеся до свого організму! Перші ознаки клімаксу у жінок підкажуть, коли звернутися до фахівців, щоб вони допомогли полегшити симптоми клімаксу.

Повернутись до списку статей