Після 50-ти років репродуктивна здатність жіночого організму згасає. Менструальний цикл стає нерегулярним, дуже тривалими або навпаки, короткочасними. Місячні можуть зникати на тривалий період і з’являтися знову. У багатьох випадках ці явища вважаються абсолютно нормальними і очікуваними.

Клімакс – це не спонтанна “подія” в організмі. Це тривалий і складний етап, який проходить кожна жінка. Він ділиться на три періоди: пременопаузальний, власне клімакс і постменопаузальний.

У перший період місячні змінюються за своїми характеристиками, у другій поступово припиняються, а в третій зникають повністю.

Чому припиняються менструації при клімаксі

Вся справа в кількості яйцеклітин і рівні гормонів. З віком жіночий організм повністю витрачає запас статевих клітин, які з фолікула розвиваються в зрілу яйцеклітину. Через це рівень гормонів, що відповідають за репродуктивні функції, знижується.

Фізіологічні причини припинення менструацій:

  • яєчники виробляють менше естрогену і прогестерону;
  • концентрація гормонів в крові падає;
  • всі процеси в організмі перебудовуються під нові умови.

В результаті статеві органи і матка втрачають свої основні функції, сполучна тканина поступово замінюється на жирову клітковину. Запускаються механізми старіння організму, з’являються зморшки, а шкіра втрачає свою еластичність.
menstruatsiya_pri_klimakse

Коли і як закінчується менструація при клімаксі

Перші зміни настають в пременопаузальній стадії. В цей період жіночі статеві клітини ще дозрівають під впливом естрогену. При цьому його вироблення поступово знижується. Пременопауза займає від року до 10 років. Через зменшення секреції естрогену, знижується вироблення другого гормону – прогестерону, який також відповідає за репродуктивну функцію організму. Саме тому змінюється тривалість і якість менструації. Згодом фізіологічні кровотечі сходять нанівець.

Перші зміни жінка може відчути вже після 45-ти років, однак вік є індивідуальним параметром. У кожної представниці прекрасної статі передкліматичний період настає в свій час. Переходом пременопаузи в менопаузу вважається відсутність менструальних виділень протягом року.

Як відрізнити місячні від кровотечі

Якщо говорити про фізіологічний клімакс, викликаний закономірними змінами в жіночому організмі, менструація поступово видозмінюється і зникає. Однак деякі жінки стикаються з виділеннями після припинення менструацій.

До основних причин появи менструації при клімаксі відносять:

  • гормональний дисбаланс (невелика концентрація прогестерону може спровокувати виникнення кровотеч);
  • хронічні гінекологічні хвороби;
  • екстрагенітальні патології (щитовидна залоза, цукровий діабет і так далі);
  • дієти.

Особливу увагу слід звернути на характер виділень. Жінку повинні насторожити такі симптоми:

  • червоний колір крові;
  • рясність виділень;
  • згустки.

Якщо ви помітили подібні симптоми у себе після настання менопаузи, негайно зверніться до лікаря. Чим швидше буде встановлена ​​причина появи кровотечі, тим швидше буде призначена коректна терапія.

Як слід лікувати менструацію при клімаксі

Будь-яка терапія призначається тільки після обстеження і консультації з гінекологом. Ефективним методом корекції клімактеричних явищ вважається замісна гормональна терапія. Гормональні препарати з обережністю призначаються жінкам з варикозним розширенням вен і схильністю до тромбоутворення.

Також лікування спрямоване на зняття симптомів емоційної лабільності, заповнення кальцію, зниження артеріального тиску, а також зменшення больового синдрому.

Менструація при клімаксі видозмінює свій характер через порушення рівня гормонів – естрогену і прогестерону. Місячні стають нерегулярними, а згодом припиняються зовсім. У цей період може призначатися гормональна замісна терапія, а також симптоматичне лікування неприємних відчуттів під час клімаксу. Важливо відрізняти менструальні кровотечі від патологічних. Слід звернути увагу на колір, кількість виділень і наявність згустків.

Повернутись до списку статей