nastupleniye_menopausi
Клімакс – це фізіологічний процес, який свідчить про поступове згасання репродуктивної функції жіночого організму. Запас статевих клітин в яєчниках виснажується, через це змінюється гормональний фон.

У цей період жіночий організм зазнає ряд змін, які супроводжуються певним дискомфортом. Представниці прекрасної статі звертаються до лікарів зі скаргами на припливи жару до обличчя, порушення емоційної стабільності та іншими неприємними відчуттями. На щастя, існують способи, які дозволяють легше перенести клімакс.

Що відбувається в організмі в період клімаксу

Всі зміни, які можуть настати в період менопаузи, прийнято ділити на ранні та пізні. Важливо розуміти, що кожна жінка унікальна, тому симптоми клімаксу проявляються у всіх по-різному.

До ранніх змін відносять:

 • приливи жару до обличчя;
 • швидку стомлюваність;
 • відчуття тривоги;
 • зайву плаксивість;
 • ослаблення пам’яті та концентрації уваги.

Всі вони свідчать про зміни гормонального фону.

Для пізніх проявів клімаксу характерні такі симптоми:

 • зниження лібідо;
 • сухість слизових оболонок;
 • підвищення артеріального тиску;
 • поява зморшок;
 • ламкість нігтів;
 • різкий набір ваги.

Як полегшити клімакс

Ранні та пізні симптоми проявляються у жінок з різною інтенсивністю. Існують способи, які можуть зменшити вплив симптомів на жіночий організм і полегшити клімакс. До них відносять:

 1. Збалансоване харчування з мінімальним вживанням жирної і смаженої їжі. Неправильний жир має властивість відкладатися на стінках судин і в тканинах. Тим самим він провокує розвиток ряду небезпечних захворювань і набору зайвої маси. Правильне харчування, як стиль життя, допоможе утримати вагу в межах норми, а також наситить організм вітамінами і мікромінералами, які допомагають легше перенести клімакс.
 2. Фізичну активність. Спортивний спосіб життя допомагає зміцнити тонус м’язів і покращує кровообіг, таким чином кожна клітинка організму отримує корисні речовини з током крові. Крім того, спорт покращує загальний стан і допомагає утримувати вагу в межах норми.
 3. Медикаментозне лікування рослинними препаратами з фітоестрогенами. Це речовини природного походження, схожі за будовою з жіночими статевими гормонами. Лікарські засоби підбираються разом з лікарем, виходячи з особливостей жіночого організму.

Клімакс – це не хвороба, а фізіологічний стан, яке рано чи пізно наступає у кожної жінки. Його не потрібно боятися чи соромитися. Гормональна перебудова провокує деякі зміни в жіночому організмі, однак прості та дієві методи дозволяють зберегти молодість і красу. Правильне харчування, спорт і відмова від шкідливих звичок творить чудеса. У деяких випадках не зайвим буде медикаментозне лікування, яке призначає лікар-гінеколог. Застосовуючи всі поради в комплексі ви зможете легше перенести клімакс.

Повернутись до списку статей