Клімадинон® - німецький рослинний препарат для лікування
передклімактеричного та клімактеричного періоду

Клімадинон ® в краплях

Краплі Клімадинон ® містять рідкий екстракт лікарської рослини циміцифуги, а також допоміжні речовини – 38% етанол, воду, сахарин і масло перцевої м’яти. Клімадинон ® краплі підходять для пацієнток, які через непереносимість лактози не можуть приймати цей препарат в таблетках, а також для тих, кому складно ковтати таблетки, не розжовуючи.

Показання та протипоказання

Як зазначено в доданій до препарату Клімадинон ® в краплях інструкції, він призначений для полегшення та усунення симптомів клімаксу. Приймати краплі можна на будь-якій стадії клімаксу – в пременопаузі, менопаузі й постменопаузі – при наявності неприємних нейровегетативних та психоемоційних проявів, таких як:

  • припливи, відчуття жару, почервоніння шкіри, посилене потовиділення;
  • часте відчуття ознобу;
  • надмірна дратівливість, безпричинна плаксивість, тривожність, пригнічений стан;
  • порушення сну, сонливість в денний час і нічне безсоння.

Існуючі про Клімадинон ® в краплях відгуки говорять, що препарат ефективно бореться з цими неприємними симптомами, деякі пацієнтки відзначають поліпшення стану з перших днів прийому, але зазвичай стійкий ефект досягається протягом місяця.

Клімадинон ® краплі – негормональний препарат, але він чинить на організм дію, яка зменшує прояви дефіциту естрогенів. При наявності гормонально-залежних пухлин приймати препарат можна тільки після консультації лікаря. Протипоказанням є індивідуальна непереносимість основного або допоміжних компонентів.

Як приймати Клімадинон ® в краплях

Препарат необхідно приймати щоранку і щовечора, бажано в один і той же час. Разова порція – 30 крапель, флакон оснащений зручним дозатором, який дозволяє відміряти потрібну дозу, перед цим препарат необхідно збовтати. Краплі не потрібно запивати, розводити водою, якщо пацієнтці так зручніше, приємніше, можна капати препарат на цукор.

Для досягнення тривалого ефекту Клімадинон ® потрібно пити не менше 3 місяців. Максимальна тривалість разового курсу – 6 місяців. При виникненні будь-яких побічних ефектів потрібно відмінити препарат і проконсультуватися з лікарем.