Настання клімаксу у всіх представниць прекрасної статі пов’язане з можливим ризиком розвитку патології органів малого тазу. Одним з таких захворювань є ендометріоз. Організм зазнає гормональну трансформацію, тіло змінюється, а разом з цим змінюється і жіноче здоров’я. Давайте детальніше розберемо особливості ендометріозу в період менопаузи, а також дізнаємося, що стає причиною неприємних симптомів у жінок в клімактеричному віці.
klimaks

Ендометріоз в період менопаузи

За визначенням ендометріоз – це розростання тканини доброякісного характеру, схожою за будовою і функцією на слизову оболонку матки (ендометрій). Може виникати в органах малого тазу, а також на слизовій очеревини, сечового міхура, кишечника, рідше легенів і нирок. При цьому новоутворення є гормонозалежним: і так само як ендометрій матки змінюється відповідно до дня менструального циклу.

Ендометріоз небезпечний тим, що тканина, яка розрослася може викликати запальний процес. У відповідь на це в ураженому органі формуються “спайки” (спайкові тяжі).

До симптомів розростання ендометрія відносять:

  • рясні місячні (гіперменорея, менорагія);
  • дискомфорт під час сечовипускання і дефекації;
  • дисменорея;
  • дискомфорт під час сексу.

Чи зникають симптоми при настанні клімактерію?

За статистичними даними у 2-5% представниць прекрасної статі діагностують ендометріоз в період клімаксу. Найчастіше симптоми ендометріозу яскраво проявляються в дітородному віці, так як ендометрій залежить від гормону естрогену. Тому із згасанням дітородної функцією і перебудовою гормональної системи симптоми ендометріозу можуть зникати. Умовно виходить, що ендометрій, який розрісся ніби “йде в сплячку” при відсутності достатньої кількості естрогену.

Однак існує й інша сторона медалі. Деяким жінкам показані гормональні препарати при настанні клімаксу. Вони й можуть спровокувати появу симптомів розростання ендометрію.

Відомі випадки посилення або первинної появи симптомів ендометріозу у жінок після настання менопаузи. Це означає, що кожен випадок розростання ендометрію при клімаксі унікальний, вимагає детального вивчення.

Що необхідно пам’ятати про ендометріоз в період менопаузи

Важливо зрозуміти, що клімакс свідчить про згасання дітородної функції, однак це не означає, що симптоми повністю зникнуть. Вони можуть залишитися незмінними, можуть посилитися, або проявитися вперше.

Також потрібно звертати увагу на препарати, які призначає гінеколог для нівелювання симптомів менопаузи (припливи, сухість піхви та інші). Гормональні лікарські засоби, які показані при клімаксі деяким жінкам, можуть спровокувати відновлення або посилення симптомів вже наявного ендометріозу.

Тому при наявності цього захворювання гінекологи рекомендують відмовитися від гормональної терапії і звернути увагу на негормональні рослинні препарати з екстрактом кореневища циміцифуги. Лікарський засіб Клімадинон допомагає впоратися з дискомфортом, викликаним клімактерієм, при цьому він не впливає на ендометрій, який розрісся. Отже, Клімадинон не провокує появу ендометріозу і його симптомів, зате усуває припливи, сухість у піхві, нервозність на тлі менопаузи та інші симптоми клімаксу. Негормональні рослинні препарати підходять майже всім представницям прекрасної статі, практично не мають побічних ефектів, є безпечними.

Висновки

Відносно ендометріозу при клімаксі може бути застосовано чудове правило: краще лікування – це своєчасна профілактика. Регулярне відвідування гінеколога, дбайливе ставлення до свого здоров’я і обов’язкова терапія гінекологічних захворювань допоможуть зменшити ризики появи ендометріозу. Важливо пам’ятати, що кожен випадок унікальний, має свої особливості, причини та способи лікування.

Повернутись до списку статей